کاشت گیاهان سوخت زیستی در مزارع خورشیدی

مدل جدید مزارع خورشیدی که گیاهان سوخت زیستی و پانل های خورشیدی به طور مشترک در آن محل قرار گرفته اند می تواند به برداشت گیاهان با ارزش به موازات استفاده از انرژی خورشیدی منجر شود.

solar-flower-003-low

مدل جدید مزارع خورشیدی که گیاهان سوخت زیستی و پانل های خورشیدی به طور مشترک در آن محل قرار گرفته اند می تواند به برداشت گیاهان با ارزش به موازات استفاده از انرژی خورشیدی منجر شود.
با توجه به مدل های کامپیوتری جدید دانشمندان دانشگاه استنفورد، رشد گیاه آگاوه و دیگر گیاهان سوخت زیستی که به دقت انتخاب شده اند در میان پانل های فتوولتائیک، این امکان را بوجود می آورد که این نوع مزارع خورشیدی نه تنها به جمع آوری نور خورشید به صورت الکتریسیته بلکه به تولید گیاهان سوخت زیستی کمک نماید.
بنابر اظهارات سوجیث راوی، محقق دانشگاه استنفورد، روش قرارگیری گیاهان سوخت زیستی و پانل های خورشیدی در یک مکان مشترک، می تواند فواید استفاده از آن را به ویژه در مناطق آفتابی و خشک اثبات نماید مانند منطقه جنوب غربی امریکا که آب در آنجا کمیاب می باشد. این سیستم های خورشیدی و سوخت های زیستی مشترک می تواند یک استراتژی جدید در تولید دو شکل از انرژی از زمین های غیرقابل کشت باشد: برق از زیرساخت های خورشیدی و سوخت مایع قابل حمل و نقل از کشت سوخت های زیستی.

Solar-Garden

مزارع خورشیدی فتوولتائیک در نور خورشید کار می کنند اما برای حذف گرد و خاک و آلودگی از روی پانل ها به منظور حصول اطمینان از بهره وری حداکثری آنها، آب مورد نیاز است. همچنین برای مرطوب کردن زمین به منظور جلوگیری از ایجاد و گسترش گرد و غبار، آب استفاده می گردد. محصولات کشت شده در زیر پانل های خورشیدی آب مورد استفاده برای تمیز کردن پانل ها را می گیرند، بنابراین به بهینه سازی زمین کمک می کنند. همچنین ریشه گیاهان به محکم شدن خاک و شاخ و برگ آنها به کاهش توانایی باد در بلند کردن گرد و غبار کمک می نمایند.
شبیه سازی های رایانه ای یک مزرعه خورشیدی مشترک با گیاهان سوخت زیستی فرضی در سان برناردینو شهر کالیفرنیای جنوبی توسط راوی و همکارانش نشان می دهد که این دو عامل در کنار هم می تواند منجر به کاهش مقدار کلی آب مورد نیاز برای بهره برداری از مزارع خورشیدی گردد.
راوی اظهار داشت: آب در حال حاضر در بسیاری از مناطق محدود بوده و می تواند یک محدودیت عمده در آینده باشد. لذااین روش به ما اجازه تولید انرژی و کشاورزی از همان آب را می دهد. اما از کشت چه گیاهانی باید استفاده کرد؟ بسیاری از مزارع خورشیدی در مناطق آفتابی به کار گرفته می شوند اما این مناطق خشک با اکثر محصولات غذایی نامهربان می باشند. اما یک گیاه با ارزش وجود دارد که در دمای بالا و در خاک های فقیر رشد و نمو می کند: آگاوه. این گیاه بومی شمال و جنوب امریکا و دارای بوته های خاردار می باشد که می توان برای تولید اتانول مایع استفاده کرد، این نوع سوخت زیستی می تواند با بنزین مخلوط شده و یا در وسایل نقلیه ای که منبع قدرت آنها اتانول می باشد مورد استفاده قرار گیرد. بر خلاف ذرت یا سایر غلات، بیشترین میزان گیاه آگاوه را می توان به اتانول تبدیل نمود. 
این گروه قصد دارد این روش را در سراسر جهان امتحان نماید تا گیاهان ایده آل را به منظور استفاده مشخص کرده و تخمین های واقع بینانه ای برای عملکرد و انگیزه های اقتصادی جمع آوری نمایند.
کاشت گیاهان سوخت زیستی در مزارع خورشیدیTASVIR COMPANY
00

Leave a Reply

ثبت نام در سایت