طرح راه اندازی نیروگاه برق خورشیدی ۱۲۱ مگاواتی در غرب خاورمیانه

غرب خاورمیانه به نور خورشید فراوان متنعم است و مدت‌هاست که در انرژی خورشیدی پیشرو بوده. اسرائیل با شروع ساخت یک نیروگاه ۱۲۱مگاواتی برق خورشیدی در اوایل ۲۰۱۴، این منطقه قدم بزرگی در دستیابی به هدف خود یعنی تأمین ۱۰درصد از انرژی مورد نیاز خود از منابع تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۰، بر می‌دارد. نیروگاه برق  الشلیم در صحرای “نِگو” نزدیک کیبوتص الشلیم (Kibbutz Ashalim) در جنوب شهر Be’er sheva قرار خواهد گرفت، و زمانی که در سال ۲۰۱۶کامل گردید، بزرگ‌ترین نیروگاه برق خورشیدی در این منطقه خواهد شد، که ظرفیت کافی برای برق‌رسانی به ۴۰۰۰۰خانه را دارد. این نیروگاه خورشیدی جدید توسط شرکت انرژی خورشیدی Megalim  و با همکاری شرکت انرژی خورشیدی آمریکایی برایت‌سورس  و شرکت نیرو و حمل‌ونقل فرانسوی  Alstom توسعه می‌یابد.
4842168024_049074ea7a_o
 برایت‌سورس  در اصل کار خود را در همین منطقه به عنوان شرکتی در با نام Luz آغاز کرد. این شرکت علاوه بر اینکه کار خود را برای این نیروگاه گرمای خورشیدی ۱٫۱میلیارد دلاری آغاز کرده، پروژه بزرگ‌ترین نیروگاه حرارتی خورشیدی دنیا را نیز بر عهده دارد- یک نیروگاه خورشیدی ۳۷۷مگاواتی در صحرای موهاوی کالیفرنیا که Ivanpah نام دارد. نیروگاه‌های گرمای خورشیدی برایت‌سورس از آینه‌های آفتاب گرد (heliostat) تشکیل شده، که نور خورشید را به برج نیروی خورشیدی که بخار لازم برای به حرکت در آوردن توربین‌ها را تولید می‌کند، هدایت می‌کنند.

California-rooftop-solar

این نیروگاه یکی از سه پروژه در سایت الشلیم است، که ۲۵۰مگاوات برق با حداکثر ظرفیت، که برای پوشش دادن ۲٫۵درصد از مصرف مردم منطقه کافی است، تولید خواهد کرد. زمانی که هر سه پروژه آماده به کار شوند، الشلیم پنجمین دارنده نیروگاه‌های برق خورشیدی در جهان خواهد شد.
مدیرعامل برایت‌سورس اظهار داشت که: «دولت ساختار بسیار خوبی در اختیار ما گذاشت و ما بسیار از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.» «ما به این پروژه به عنوان ارزشمندترین پروژه خود نگاه می‌کنیم، حتی ارزشمند تر از پروژه کالیفرنیا. و تلاش می‌کنیم تا آن را به بهترین نحو اجرا کنیم.»
طرح راه اندازی نیروگاه برق خورشیدی ۱۲۱ مگاواتی در غرب خاورمیانهTASVIR COMPANY
00

Leave a Reply

ثبت نام در سایت