سولارکوپتر: اولین هلیکوپتر مدل با انرژی خورشیدی به پرواز درامد

cb0bb2ca58791c3cd661f58254bec4f4

انرژی خورشیدی, خورشید, سولارکوپتر, هلیکوپتر, هلیکوپتر خورشیدی

اولین هلیکوپتر مدل دنیا با انرژی خورشیدی پرواز خود را به نمایش گذاشت. این هلیکوپتر خورشیدی که سولارکوپتر نام دارد توسط تیمی از دانشجویان کالج Queen Mary در انگلستان ساخته شده است. این هلیکوپتر خورشیدی، در واقع با کمک انرژی دریافت شده از خورشید، خود را به بالا می‌کشد. این دستگاه شاید یک دستگاه کوچک کنترل شونده از راه دور باشد ولی می‌توان از آن برای ساخت پروژه‌هایی در مقیاس بزرگ‌تر الهام گرفت.

IMG_1389

پیش از این، دانشجویانی بوده‌اند که هواپیماهایی با انرژی خورشیدی ساخته‌اند ولی سولارکوپتر اولین هلیکوپتر با انرژی خورشیدی می‌باشد. این نمونه‌ی اولیه می‌تواند فقط برای بازه‌های کوتاهی از زمان پرواز کند ولی تیم دانشجویان در حال کار کردن بر روی سیستم ذخیره کننده‌ی انرژی همراه (آنبرد) هستند تا امکان پروازهای طولانی‌تر را فراهم کنند.

maxresdefault

سولارکوپتر در واقع یک وسیله‌ی چهار روتور (quadrotor) است. سولارکوپتر بر خلاف هواپیماهای خورشیدی دیگر قادر به مانور دهی بیشتری است و همچنین مانند یک هلیکوپتر استاندارد، قابلیت معلق ماندن در هوا و حرکت کردن در تمام جهت‌ها را دارد. با وجود اینکه سولارکوپتر هم اکنون در فاز آزمایشی به سر می‌برد می‌تواند مدلی باشد برای ساخت هلیکوپترهای بزرگ‌تر یا می‌توان از آن برای بهبود عملکرد هلیکوپترهای فعلی بهره جست.
site>

سولارکوپتر: اولین هلیکوپتر مدل با انرژی خورشیدی به پرواز درامدTASVIR COMPANY
00

Leave a Reply

ثبت نام در سایت