ساخت نیروگاه‌خورشیدی داخلی سازی شد

رییس سازمان انرژی نو ایران:

رییس سازمان انرژی‌های نو ایران اظهار کرد: اولین نیروگاه حرارتی خورشیدی در شیراز را کاملا ساخت داخل کردیم و سه کارخانه پنل‌های فتوولتاییک را نیز در کشور ساخت داخل می‌کنیم.

یوسف آرمودلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر ظرفیت‌های خوب منطقه‌ی ایران برای استفاده از انرژی خورشیدی گفت: به طور متوسط در ایران ۳۰۰ روز از سال آفتابی است و هر روز پنج کیلووات ساعت بر مترمربع ظرفیت تولید انرژی خورشیدی وجود دارد و با توجه به فاصله شهرها منطقه‌ وسیعی برای نصب نیروگاه خورشیدی در اختیار است.

tasvir company 98789

وی با اشاره به این‌که با بالا‌رفتن قیمت انرژی فسیلی امکان توسعه‌ی انرژی خورشیدی به صورت اساسی مقدور می‌شود، در مورد چرایی عدم نصب نیروگاه خورشیدی در اطراف شهرها برای تامین برق گفت: می‌توان نیروگاه خورشیدی احداث کرد، اما به خاطر قیمت تمام‌شده بالای نیروگاه به نسبت نیروگاه‌هایی که با انرژی‌های فسیلی و گاز کار می‌کنند، این کار مقرون به صرفه نیست.

رییس سازمان انرژی‌ نو ایران با اشاره به ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در محیط‌های باز در سطح دنیا اظهار کرد: در کنار یک شهر می‌توان تا ۵۰ مگاوات یک نیروگاه احداث و برق را تامین کرد.

آرمودلی با اشاره به معایب نیروگاه خورشیدی نیز تاکید کرد: نیروگاه خورشیدی یک اشکال دارد و آن این است که در شب این نیروگاه کار نمی‌کند و باید جایگزین داشته باشد، بنابراین احداث نیروگاه امکان‌پذیر است، اما قیمت تمام‌شده‌ی آن بالا است و نمی‌توانیم این کار را در کشورمان انجام دهیم

ساخت نيروگاه‌خورشيدي داخلي سازی شدTASVIR COMPANY
00

Leave a Reply

ثبت نام در سایت