راهنمای استفاده Voltaic Systems با Mac Book

کدام یک از محصولات ولتیک می تواند مک بوک و یا مک بوک پرو را شارژ کند؟

چطور مک بوک و یا مک بوک پروی خود را متصل کنم؟

مک بوک من بعد از ژوئن ۲۰۱۲ ساخته شده، این مورد مهم است؟ (بله!)

ظاهر آداپتور من با آداپتور شما فرق داره. چطور از صحت کار کرد مطمئن شوم؟

چه مدت زمان نیاز است تا مک بوک من به وسیله انرژی خورشیدی به خوبی شارژ شود؟

آیا میتوان مک بوک خود را به صورت مستقیم به صفحه پنل خورشیدی متصل کنم؟(بدون اتصال به باتری)

کدام یک از محصولات ولتیک می تواند مک بوک و یا مک بوک پرو را شارژ کند؟

شما می توانید مک بوک خود را با استفاده از :  Fuse 10W ، Array Solar  ، Generator و یا با استفاده از کیت های ولتیک شارژ کنید.
سه مدل از بهترین شارژر های ولتیک مناسب برای مک بوک های اپل.

چطور مک بوک و یا مک بوک پرو خود را متصل کنم؟

با مشاهده ویدیو های ما در آپارات و یا یوتیوب می توانید با کارکرد محصولات بیشتر آشنا گردید
همه مک بوک ها از کانکتور آهنربایی برای شارژ استفاده می کنند، این کانکتور MagSafe نام دارد. دو روش برای اتصال باتری V72 ولتیک به مک بوک وجود دارد.
(نکته : اگر مک بوک شما پس از June 2012 تولید شده است بخش بعدی را مشاهده کنید)

روش اول : با استفاده از آداپتور Airline اپل

ولتاژ باتری V60 را بر روی ۱۶ ولت تنظیم کنید. سوکت شارژر اتوموبیل ولتیک را به خروجی DC باتری متصل کنید. آداپتور Airline را به سوکت شارژر و مک بوک خود متصل کنید. توجه کنید که آداپتور Airline مک بوک پرو شما را روشن خواهد کرد ولی در حالت خروجی ۱۶ ولت باتری شما را شارژ نخواهد کرد. اگر شارژ برای شما مهم است باید خروجی باتری را بر روی ۱۹ ولت تنظیم کنید این در حالیست که در حالت عادی از ۱۶ ولت استفاده کنید.

130705-fuse10_12

روش دوم : اتصال با استفاده از آداپتور MagSafe مجدد تنظیم شده ولتیک.

ولتیک MagSafe مک بوک را تهیه کرده و آنها را بازسازی می کند، بدین ترتیب این MagSafe ها با باتری های ولتیک کار خواهد کرد. این آداپتور ها ظاهر ناپسندی ندارند بلکه فقط در ساختار آنها تغییر ایجاد شده. اگر شارژر AC (برق مستقیم) مک بوک (MacBook Air) شما خروجی معادل ۱۶.۵ و یا ۱۴.۵ ولت دارد ولتاژ باتری V60 را بر روی ۱۶ولت تنظیم کنید. اگر شارژر AC شما خروجی ۱۹ ولتی دارد، می بایست ولتاژ باتری V60 را بر روی ۱۹ تنظیم کنید.

1425268_478154288964163_1341854191_o

221117_264488683661041_1936583910_o

مک بوک من بعد از ژوئن ۲۰۱۲ ساخته شده، این مورد مهم است؟ (بله!)

در June 2012، اپل مک بوک های جدید به همراه MagSafe باریکتر و جدیدتری را تولید کرد. این آداپتور جدید MagSafe2 نام گذاری شد. مک بوک های جدید تست شده اند و با باتری V60 به خوبی شارژ خواهند شد.
در صورتی که شما یکی از همین مدل ها را دارید می بایست از کانورتور MagSafe به MagSafe2 استفاده کنید. این تبدیل به MagSafe بازسازی شده ولتیک متصل خواهد شد و میتواند مک بوک شما را شارژ کند. قیمت این تبدیل حدود ۱۰ دلار است. در زیر تصاویر کامل مربوط به شارژ مک بوک ۱۳ اینچی با استفاده از تبدیل های فوق می باشد را می توانید مشاهده کنید.

fuse10w-macbook1

ظاهر آداپتور من با آداپتور شما فرق داره. چطور از صحت کار کرد مطمئن شوم؟

کمی قبل تر از June 2012 مدل های مختلف مک بوک و مک بوک پرو دارای کانکتورهایی (آداپتور MagSafe) باریکتر از MagSafe اصلی هستند. و همچنین در انتها به سمت راست زاویه دارند. اگر از آداپتورهای MagSafe ولتیک استفاده می کنید ظاهر آنها به مدل های قدیمی شبیه است. این آداپتور با مک بوک شما به خوبی کار خواهد کرد، اما ممکن است شما نیاز داشته باشید که مک بوک خود را کمی (یک اینچ یا بیشتر) از سطح بلند کنید.

Armbruster_Voltaic-solar-macbook

چه مدت زمان نیاز است تا مک بوک من به وسیله انرژی خورشیدی به خوبی شارژ شود؟

هر چقدر که مک بوک شما بدون اتصال به برق روشن بماند شما تجربه بهتری با شارژ از طریق انرژی خورشیدی خواهید داشت. ( اپل برای رسیدن به بالاترین عمر باتری مک بوک های خود چندین راهنمایی را منتشر کرده است. اینجا را مشاهده کنید. مک بوک های جدید تر بسیار کارآمد تر از مدل های قدیمی هستند مخصوصا از مدل های تولیدی قبل از سال ۲۰۰۸(pre-unibody construction). با توجه به اینکه شرایط باتری لپ تاپ و انرژی خورشیدی ممکن است کمی متفاوت باشد، این برآوردی از نتیجه شارژ، توسط باتری ها و شارژر های خورشیدی ولتیک می باشد.
شارژ از طریق انرژی خورشیدی دارای متغیر های بسیاری می باشد، و اما نتیجه روشن ماندن مک بوک ها :
۲۰۱۱ MacBook Air – ۳۰ دقیقه شارژ با استفاده از Fuse 10W و Array در زیر نور مستقیم خورشید به مدت یک ساعت ، ۵۰ دقیقه شارژ با استفاده از Generator در زیر نور مستقیم خورشید به مدت یک ساعت
۲۰۱۱ MacBook Pro 15” – ۲۰ دقیقه شارژ با استفاده از Fuse 10W و Array در زیر نور مستقیم خورشید به مدت یک ساعت ، ۳۰ دقیقه شارژ با استفاده از Generator در زیر نور مستقیم خورشید به مدت یک ساعت
۲۰۰۵ MacBook 15” – ۱۲ دقیقه شارژ با استفاده از Generator در زیر نور مستقیم خورشید به مدت یک ساعت
آیا میتوان مک بوک خود را به صورت مستقیم به صفحه پنل خورشیدی متصل کنم؟(بدون اتصال به باتری)
ما به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شما مک بوک خود را به صورت مستقیم به پنل خورشیدی متصل کنید. با استفاده از پنل خورشیدی باتری ولتیک را شارژ کنید و سپس با استفاده از باتری ولتیک مک بوک خود را شارژ کنید.
راهنمای استفاده Voltaic Systems با Mac BookTASVIR COMPANY
00

Leave a Reply

ثبت نام در سایت